Членки

adora Награда најдобар проект на годината од REALEXPO 2016 за АДОРА FLATIRON Скопје
kristalno zvono Алкалоид АД Скопје – Добитник на две награди во рамките на „годишната конференција на македонска берза АД Скопје“
ading Групација Адинг на Саем на градежништво 2016
Advokatska-kancelarija-Tosic-i-Jevtic1 САМОУВЕРЕНО ДО ЦЕЛТА: Постојаното надградување е клучот за да се издвоите на пазарот — адвокатска канцеларија „Тошиќ & Јевтиќ“
adora АДОРА Инженеринг ја одбележа 13 годишнината на компанијата

Во организација на Македонско-Бугарската стопанска комора на 25.10.2016 со почеток во 12.30 часот во хотел Александар Палас, познатиот бугарски бизнисмен Марешки одржа предавање на тема […]

carsija
Заврши манифестацијата „Ќебапот-чаршиски бисер на соживот” (22.10.2016)

Во Старата скопска чаршија, пред платото на споменикот Скендербег во Скопје се одржа  манифестацијата „Ќебапот – чаршиски бисер на соживот”. Организатори на оваа манифестација, која […]


sovetodavno 1
Работен состанок на Советодавното Тело при Царинската управа на Р.М (15.06.2016)

На 15 јуни 2016 (среда) со почеток во 11:00 часот, во просториите на Царинската управа на Р.Македонија се одржа состанок на Советодавното тело во кое […]


sl-2
Чувствата на патриотизам треба да се заменат со економски патриотизам

На иницијатива на Македонско-Бугарската стопанска комора и Бугарско – трговската индустриска комора на 10 јуни 2016 година, во БТПП се одржа средба на министерот за […]


Партнери